ADVERTISEMENT

Ann Tillage
 • Female
 • Lousianna
 • United States
 • Surviving and Thriving through…
Share

Ann Tillage's Friends

 • Latarsha Gray
 • Angie Fisher
 • Rhea Brown
 • Partybluprints
 • Onica {MommyFactor}
 • Colleen Stearns
 • MamaShujaa
 • Jennifer
 • Angela & Angelica
 • Kia
 • Louise
 • Yvonne Pierre
 • MyBrownBaby
 • Megan Calhoun
 • cosmicgirlndc

Ann Tillage's Groups

RSS

Konstrukcja sztachetki PVC na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie wymaga pozwolenia na to oraz informowania tego faktu gminie wyjąwszy szczególne wypadki.

Konstrukcja plotki z PCV na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie zada zezwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego wyjąwszy wyjątkowe przypadki.

Ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie przekraczające poziomu 2,2 m stawiane pośrodku dwoma ościennymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to również ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

 1. Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
 2. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów blisko dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
 3. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
 4. Zgłoszenia wznoszenia plotki plastikowe na plot i bramkę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
 5. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia winno określać formę ogrodzenia, metodę dokonania jego montażu oraz zaplanowany czas rozpoczęcia budowy.
 6. Prócz zgłoszenia trzeba dodać oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością w zamiarach budowlanych a także jeżeli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania plot z Winylu na ogrodzenie i furtkę sztachetowa potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie przedtem protestu. Protest może powstać w sytuacji, jak projektowane sztachety z Winylu na plot i furtkę sztachetowa jest niezgodne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W przypadku jak projektowane ogrodzenia Winylowe na plot i furtkę ze sztachetekprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać dostania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zaczęcia robót przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Czy ekologiczneploty z plastyku na plot i bramę ze sztachetek są perfekcyjne

Czy ekologiczneplot z plastyku na plot i bramkę ze sztachetek są wspaniale

Obecnie na czasie jest trend bycia eko, lecz czy wyżej wspomniany trend racjonalne wytłumaczenie w każdej sferze naszego codziennego życia? Można powiedzieć że właściwie tak. W sumie nikogo nie szokuje eko strawa czy eko ciuchy wyprodukowane z ekologicznych włókien natomiast eko budynek, a tym bardziej ekologiczne ogrodzenia to sprawa bardziej abstrakcyjna. Przyjrzyjmy się w takim razie na eko płocie i bramę ze sztachetek.Zapewne wielu z czytelników zastanawia się jakie to mogą być sztachety, a odpowiedz jest nadzwyczaj prosta. Są to ogrodzenia stworzone z drzewa z odzysku, np. pochodzącego z rozbiórki jakiegoś domu. Drewno z odzysku, jest świetnym wyborem pod względem ekologicznym, częstokroć także tańsza opcją niż kupno nowychsurowców do budowy ogrodzenia. balustrady z plastiku na plot i furtkę ze sztachetek z rusztowania, palety, towary pozostałe po rozbiórce mogą być powtórnie użyte do komponowania indywidualnych pomysłowych płotów, jakie będzie dopasowane do naszych potrzeb. Jeśli nie jesteś pewien, czy dane drewno ogrodzeniowe jest materiałem z recyklingu, należy sprawdzić czy dysponuje certyfikat FSC, świadczący o pochodzeniu ze źródeł odnawialnych.

Naturalne ogrodzenie plastikowe na plot i furtę ogrodzeniowa to całość czego musisz mieć

Inna opcja na ekologiczne ploty plastykowe na plot i furtę ze sztachet są rosnące ploty. Warunkiem posiadania takiego rodzaju ogrodzenia jest dysponowanie odpowiednia powierzchnia. Krzewy, drzewa, czy także pozostałe rośliny mogą doskonale sprawdzać się w funkcji ogrodzenia. Wierzba, czy tez topola czarna to drzewa, którymi bez trudu można manipulować w ów sposób, aby sformowały wspaniałego ogrodzenie dla ludowego wzoru ogrodów. Żyjąca wierzba pozwala nam na dobrane dopasowania jej pędów oraz konaru w ten sposób, aby można było uformować z nich różne kształty. Do wykonania ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i bramkę sztachetowa potrzebne jest w przybliżeniu 500 pędów żyjącej wierzby. Jeśli mamy kłopot z ukształtowaniem własnych roślin, należałoby zastanowić się nad zatrudnieniem speca.

Sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetek jako cząstka architektury przypadkiem może wykonać nieco kluczowych funkcji.</h1> <title>Plot plastykowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa jako cząstka architektury przypuszczalnie może spełnić nieco elementarnych funkcji.

Balaski z plastyku na plot i bramę sztachetowa jako substrat architektury przypuszczalnie może wypełnić nieco istotnych powinności.

Podstawową funkcją wszelkiego ogrodzenia jest protekcja. Płoty powinny ochraniać nieruchomość przede wszystkim przed grabieżcami. Jednak płoty bronią również przed zwierzyną jakie mogłyby zniszczyć np. rośliny zasadzone w ogrodzie.ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachet mogą stanowić też znamienitą ochroną od wiatru oraz kurzu. Dzięki ekranowi jaki można stworzyć z płotu odpoczynek w skwerze stanie się prawdziwą radością. Aby ogrodzenie manifestowało taką misje powinno być zrobione z paneli tak ażeby dowolne przęsło było kompletne. Sztachety plastikowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa jest idealną ustrzeżeniem przed ciekawskimi sąsiadami. Stawiając wysokie ogrodzenie, a najprawidłowiej hermetycznie zabudowane pies z kulawą nogą nie wpadnie na naszą posesje. Ogrodzenie jest swojego typu strażnikiem naszej intymności.

Izolacja akustyczna balustrady z plastiku na ogrodzenie i furtę ze sztachet to następna funkcja .

Zwłaszcza od strony ruchliwej jezdni powinniśmy mieć ogrodzenia dźwiękoszczelne. Z powodu takiemu ogrodzeniu na własnej nieruchomości będzie o mnóstwo ciszej. Znamienitą skrytością akustyczną ujawniają się balaski z PCV na plot i furtkę ze sztachetek. Poza tym ogrodzenie powinno być nie tylko funkcjonalne. Naczelną rolą płotu jest chluba dowolnej nieruchomości. Ogrodzenie jest dodatkiem do domu, dlatego powierzchowność oraz kształt płotu powinien stanowi nadający się do fasonu w którym wykonano budynek. Wprawdzie już sam wybór odpowiedniego ogrodzenia nie wystarczy. Ogrodzenie winno być schludne ponieważ bez tego chociażby najpiękniejsze płot w dniu zakupu z upływem lat utraci na swej urodzie. Jednym słowem ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i bramę sztachetowa ma ozdabiać a nie szpecić płot. Powyższe argumenty certyfikują że płot może spełniać wiele powinności, choć głównym poleceniem ogrodzenia jest zabezpieczenie. Jednakże pozostałe funkcje są równie ważne. Ergonomia płotu uzależniona jest przede wszystkim od budulców z jakich jest skonstruowane, jego wizerunku (ażurowe bądź pełne), jak wysokie jest płot) i położenia w jakim je zainstalujemy.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się niszczą i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać sposoby pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy efekt finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wersja płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Chociaż głazy sztachety te pochodzą z odmiennych epok i powstały w odmienny sposób zdarza się że są do siebie bardzo podobne, tak że nieraz mało biegłym okiem z trudem je odróżnić.

Wprawdzie głazy ogrodzenie te pochodzą z odmiennych epok i powstały w odmienny sposób bywają do siebie bliźniaczo podobne, tak iż czasem mało wprawnym ślepiem z trudem je odróżnić.

Własną karierę w ogrodzeniach zawdzięczają przyrodniczym kolorystykom, łatwej obróbce oraz względnie niskiej cenie. Występują w wielu obszarach Polski – piaskowiec najłatwiej odszukać w Górach Świętokrzyskich, Karpatach i Dolnym Śląsku, wapienie – na Lubelszczyźnie, Wyżynie Krakowsko -Częstochowskiej oraz również w Górach Świętokrzyskich. Ów artykuł ogrodzeniowy pozyskuje się metodą odkrywkową w kamieniołomach, po czym drobi bądź od razu ociosuje, układa na solidnych paletach, oplątuje drucianą siatką a następnie wysyła do miejsca budowy ogrodzenie plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet. Stosowany na ogrodzenia piaskowiec to nic odmiennego jak związany spoiwem piach, którego ziarna nie przekraczają 2mm średnicy. Podczas gdy spoiwem jest np. krzemionka, nazywamy go krzemionkowym (kwarcyt), gdy związki wapnia -wapiennym. Oprócz podwaliny zlepiających występują tam również różne domieszki, np. związki żelaza. Dzięki nim modyfikuje się zabarwienie kamieni na sztachety PVC na plot i furtę ze sztachetek, przybierają one wtedy rozmaite pigmenty czerwieni, brązu oraz zieleni. W naturze ułożone są w warstwy o różnorakiej grubości, sięgającej nawet kilkudziesięciu metrów. Z tak pokaźnych złóż wycina się największe bloki, wykorzystywane później np. w rzeźbiarstwie. Wydobyte bloki skalne można również ciąć na sześciany o symetrycznych zarysach, użytkowane potem w budownictwie (również na ogrodzenia). Wolno też je porcjować przy pomocy specjalistycznych klinów oraz dłut na cienkie, nieregularnych obrysów odłamki. Służą do układania nawierzchni ścieżek a także konstrukcji murków ogrodzeniowych.

Na nowomodne sztachety plastykowe używa się także wapienie - skały osadowe, powstałe spośród zebranych na dnie mórz i jezior pozostałości organizmów żywych, najczęściej skorup małż oraz ślimaków.

Przeważnie są bardziej miękkie aniżeli piaskowce, a przez to łatwiejsze w obróbce, lecz także mniej trwałe. Wapienie pochodzące z dawnych epok geologicznych są twardsze, wolno je nawet polerować zachwalane na sztachety plastikowe na plot i furtkę ze sztachet. Nadają się jednak po największej części do stosowania wewnątrz, dlatego że poddawane działaniu warunków atmosferycznych prędko matowieją. Wapienie można zastosować do budowy murków ogrodzeniowych, na ścieżki oraz dojazdy, do aranżacji parków skalnych. Na Lubelszczyźnie wykorzystuje się je także do budowy domów. Na powierzchnie ścieżek ogrodowych najakuratniej przydają się piaskowce krzemionkowe, gdyż są odporniejsze na ścieranie aniżeli np. Wapienie.

W zależności od kształtu ogrodu a także własnych zamiłowań kształt kamiennych tafel może być wieloraki – od łamanych, nieproporcjonalnych, aż po prosto przyciętych prostokątów czy też kwadratów. Murki i sztachety PVC na plot i bramę ogrodzeniowa stawia się z skał przeróżnego obrysu, zestawionych na kamiennym albo betonowym fundamencie. O ile ogrodzenie powstaje z odłamków o niesymetrycznych obrysach, trzeba je właściwie dobierać tzn. tak, by kształt każdego następnego zespalał się z poprzedzającym. Aby takie ogrodzenie było solidne jego grubość winna równać się 50-70 cm. Większe szpary w środku wolno wypełniać zaprawą cementową i gruzem. Ogrodzenie z bloczków kamiennych o skróconych równych bokach muruje się jednakowo jak z cegły ewentualnie pustaków. Piaskowce a także wapienie możemy wykorzystać także do konstrukcji schodów, kominków ogrodowych a także innych elementów tzw. miniaturowej architektury. Piaskowce używane do konstrukcji ogrodzenia Poznań należą do kamieni mało wytrzymałych na działanie elementów atmosferycznych. Pod wpływem wody, słońca i niskich temperatur migiem niszczeją oraz nabierają ciemnego koloru. Bez trudu obrastają też mchem i glonami. Można to powstrzymać pokrywając pokrywę ogrodzenia bądź rzeźb specjalistycznymi impregnatami. Nie próbujmy oskrobywać zanieczyszczeń z powierzchni ogrodzenia szorstkimi urządzeniami np. drucianą szczotką, bowiem na kamieniu mogą utrzymywać się ostre rysy. Sprofilowane jednostki porządkują kamień ogrodzeniowy tzw. piaskarkami. Jeżeli nie mamy możliwości mechanicznego szorowania ogrodzenia Poznań z piaskowca spróbujmy umyć go wodą z detergentem przy pomocy szczotki ryżowej. Jeśli jednak pożądamy, ażeby głazy na ogrodzeniu prędko wyglądały na stare, nie możemy ich niczym ochraniać ani czyścić.

Gifts Received

Gift

Ann Tillage has not received any gifts yet

Give a Gift

 

Ann Tillage's Page

Latest Activity

Ann Tillage commented on marlynn's group 'Moms on Twitter'
"Hi, tweeps. I'm twittering now :) http://www.twitter.com/sharmooz The Sharmooz Ann"
Feb 28, 2009
Ann Tillage joined marlynn's group
Thumbnail

Moms on Twitter

Join this group if you are also on Twitter! It would be great to follow a bunch of the moms that are on here through Twitter as well. Don't forget to leave your Twitter username in the comments when you join this group so we can follow each other!See More
Feb 28, 2009
Ann Tillage posted a blog post

I'm Excited ... Again!

My company is approaching a mile stone and taking it the next level. I have been preparing for the Business Launch Social. It will be a great event and will support a local Cancer Survival Group - Sisters Supporting Sisters (an affiliate of Sisters Network, Inc.)Marketing and PR plays an important role in developing and growing a brand name for your endeavors. Thank to…See More
Feb 28, 2009
Monique the Super Mommie commented on Ann Tillage's blog post 'Share My Excitement!'
"I listen to him everyday. And I did hear him mention you. congrats and much success!!"
Feb 17, 2009
Ann Tillage commented on Mom Bloggers Club's group 'Southern Mom Bloggers'
"I'm having my first big business social. I'm excited and nervous:) Any suggestions to make sure the event is a hit!!! Thanks Ladies Ann"
Feb 12, 2009
Ann Tillage posted a blog post

Pay It Forward Mondays!

As I'm organizing my office, scheduling the week and I am packaging a donation to an event (child's size satin head wrap for cancer patients) ... it hit me. I received a twitter this morning to help donate to a cancer event. This is a part of my new business plan, but I would like to challenge every one to give of themselves every Monday. It can be a charitable donation to your favorite charity, a phone call to a long lost friend, someone who lost their job, or time at your place of…See More
Feb 9, 2009
Ann Tillage posted a discussion
Feb 9, 2009

Profile Information

What is your blog name?
Surviving and Thriving through Motherhood
What is your blog URL?
http://mommyexecutive.blogspot.com/
Do you have another web site? What's the name?
The Sharmooz Luxuries
Twitter URL
http://twitter.com/sharmooz
What is your site's URL?
http://www.sharmooz.com
Share a little something about yourself with other moms.
I'm a WAHM with a passion of creating beautiful products for Moms and their children!! I am a new author who just launched my first book - Don't Rock That Baby! 46 Steps to Survive the First Year of Motherhood at http://www.dontrockthatbaby.com
What is your blogging philosophy?
I'm new to blogging, learning the ropes - Be gentle :)
I have been blogging since...
August 12, 2008

Ann Tillage's Blog

Mother's Day is around the corner

Posted on April 27, 2009 at 1:22am 0 Comments

Mother's Day Book Tour. Wish me Luck. Thanks for the support.
http://sharmooz.blogspot.com/

I'm Excited ... Again!

Posted on February 28, 2009 at 10:00pm 0 Comments

My company is approaching a mile stone and taking it the next level. I have been preparing for the Business Launch Social. It will be a great event and will support a local Cancer Survival Group - Sisters Supporting Sisters (an affiliate of Sisters Network, Inc.)Marketing and PR plays an important role in developing and growing a brand name for your endeavors.… Continue

Pay It Forward Mondays!

Posted on February 9, 2009 at 4:04pm 0 Comments

As I'm organizing my office, scheduling the week and I am packaging a donation to an event (child's size satin head wrap for cancer patients) ... it hit me. I received a twitter this morning to help donate to a cancer event. This is a part of my new business plan, but I would like to challenge every one to give of themselves every Monday. It can be a charitable donation to your favorite charity, a phone call to a long lost friend, someone who lost their job, or time at your place of… Continue

Share My Excitement!

Posted on January 28, 2009 at 9:24pm 1 Comment

Hi Fellow Bloggers,In the midst of securing another boutique to sell my book (submitted invoice and immediately received payment), finalizing place for my new web boutique launch party, checking with sewing contractor on the next Sharmooz order, and lastly finishing visit to secure new caretakers for my youngest child - my cell phone begin to ring off the… Continue

Featured Mom on Mommy Executive

Posted on December 7, 2008 at 9:01pm 0 Comments

Mommy Executive will feature moms with inspiring stories and how they "Keep it Together". Check out this weeks story at http://mommyexecutive.blogspot.com

Thank you!
The Sharmooz
Don't Rock That Baby!

Comment Wall (27 comments)

You need to be a member of Mom Bloggers Club to add comments!

Join Mom Bloggers Club

At 8:25am on July 12, 2013, Lea said…

Work At Home Mom, WAHM, Mom Blogger

I am stopping by to say "hello" :)
I haven't been here in a while.
I welcome your friendship :)


Lea @ Mother Baby Child & Weight Loss Help


At 12:40pm on July 16, 2011, the third boob said…
we (chach + nellie) started a blog & would love for you to check us out and hopefully get a giggle & some answers to "why is this blog called the third boob"?! (http://thethirdboob.blogspot.com/2011/05/third-boob-story-that-started-it-all.html)
if you find the story amusing enough to follow us or tell people about we would be forever grateful.
At 12:42am on March 31, 2011, Sonja said…

Hi...I’m new to the Mom Blogger Club.  I have a "Save a Life & Simple Reminder" Blog.  I want to invite you & family/friends to check it out & if you decide it's something of interest, pass it on. www.mirrornote.com


At 1:46pm on August 20, 2010, Cynthia Helwig-Putorti said…
Hi there from The Girlz Korner in upstate New York where you'll find light, witty and rather entertaining articles on every topic imaginable from The Little Black Dress to Making Whoopie. So if you get a chance to kick back and exhale, if only for a brief moment ... come on over and see me some time.
At 12:34pm on March 23, 2009, Monique the Super Mommie said…
Hi Ann. Saw you in the Advocate (Baton Rouge newspaper) on yesterday! Wish I had known you were here. I would have come out to your launch!
At 12:44pm on January 1, 2009, Angela & Angelica said…
Hi Ann, We wish you and Family a Happy New Year !, full of Health, Love and Abundance.
Angela & Angelica
http://Groovybabyblog.blogspot.com
At 9:58pm on December 7, 2008, Louise said…
Oh my gosh, I just went to your webpage. Your products are amazing. I would love a silk pillow case. I'm going to have to send the link to my husband. I love having my head on a nice cool surface.
At 5:36pm on December 7, 2008, Louise said…
Your family is adorable and congrats on the book
I was going around making friends today and wanted to share my contests!
I have some giveaways if you would like to enter.
Then along Came an Angel
79.00 Mystery Prize
Three Pillsbury Gift Baskets
Hallmark Card Making Software
I look forward to chatting with you.
At 9:10am on December 3, 2008, Monique the Super Mommie said…
We are so happy for you Ann!! Much success!!
At 3:03pm on November 22, 2008, Angela & Angelica said…
Hi Ann , Congrats for your success .
Angela
http://Groovybabyblog.blogspot.com
 
 
 

FOLLOW US

OUR BLOG

The Story Behind The New Must-Have Nursery Item Of The Season + Giveaway

Babies are irresistible when they are sleeping, as every mom knows. This is what inspired Rookie Humans' founder and momma of two, Gabriela Anggono, to launch a whimsical line of crib sheets designed to create beautiful backdrops for…

OUR DAILY PINS

Advertisement

© 2017   Created by Mom Bloggers Club.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service